Osvetové videá

ÁMOS žiakom prehráva krátke osvetové videá, ktoré pripravujeme s odborníkmi a vzdelávacími organizáciami. Videá každý týždeň aktualizujeme a tak prinášame žiakom stále niečo nové. Všetky videá sú dostupné aj na našom YouTube.

 

AKÉ TÉMY ŽIAKOM VYBERÁME?

 

| ZÁKLADNÉ VZDELANIE

Deti by mali mať pevné základy v jazyku, matematike, vede a humanitných vedách, aby sa mohli rozvíjať a učiť po celý život (kultúra, dejiny, matematika, literatúra, biológia, sociálne vedy, zemepis).

 

 

| TECHNOLÓGIE

V dnešnej dobe sú technológie súčasťou každodenného života a deti by mali byť s nimi oboznámené. Dôležitými témami sú kybernetická bezpečnosť, programovanie a digitálna gramotnosť.

 

| GLOBALIZÁCIA

Deti by mali byť oboznámené s rôznymi kultúrami a tradíciami, aby sa naučili rešpektovať rozmanitosť a pochopili, aké sú výhody spolupráce na medzinárodnej úrovni.

 

| ZDRAVIE

Zdravie je dôležitým bodom v živote každého z nás a preto je potrebné k nemu viesť deti už od útleho veku.

 

| ENVIRONMENTÁLNE VEDOMIE

Deti by mali byť informované o význame udržateľnosti a ochrany životného prostredia, aby mohli prispieť k udržateľnej budúcnosti.

 

| SOCIÁLNE ZRUČNOSTI

Deti by mali byť vzdelávané v sociálnych zručnostiach, ako sú empatia, komunikácia a spolupráca, aby mohli efektívne komunikovať a pracovať s ostatnými ľuďmi.

 

| FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

Deti by mali byť vzdelané v základoch hospodárenia s peniazmi, aby sa naučili plánovať svoje výdavky a riadiť svoje financie v budúcnosti.

 

| VOĽNÝ ČAS, ZÁBAVA

Deti by mali tráviť voľný čas rôznymi spôsobmi, aby mohli rozvíjať svoje záujmy a zručnosti. Napríklad: čítanie, šport, umelecké aktivity, hudba, dobrovoľnícka činnosť, výlety, hranie hier.

 

Ukážky videí

Všetky videá si môžete pozrieť tu.

 

 

 

ČO O NÁS HOVORIA RIADITELIA ŠKÔL?

Ing. Jaromír Šmíd, metodik ICT 
ZŠ a MŠ Msgre B. Staška Domažlice

„S nástěnkou ÁMOS vision jsme opravdu velmi spokojeni a v současnosti řešíme pořízení ještě jedné pro vyučující. Nástěnka je každou přestávku obležena žáky, kteří využívají její funkce a je velkou pomocí i pro vyučující.“

Mgr. Bc. Vladimíra Šimáčková riaditeľka
ZŠ a MŠ Praha 5-Zličín
„K tomu, že je naše nově postavená škola hodna 21. století, určitě přispívají i dva panely ÁMOS. Většinou je kolem nich shluk dětí – vyhledávají si rozvrhy, suplování a sledují videa. Děkujeme firmě ÁMOS vision a rozhodně doporučujeme do každé školy!

 

Mgr. Robert Duda, zástupca riaditeľa 
Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín
„Je to opravdu skvělý informátor, žáci i učitelé si velmi snadno zjistí svůj rozvrh, suplování, jídelníček nebo také odjezd autobusu, vlaku domů. Oceňujeme také možnost umístění fotografií a videí ze školních akcí do galerie nebo spodní smyčky. Metodik prevence také chválí promyšlená preventivní videa. Spolupráce s provozovatelem systému je opravdu skvělá, veškeré dotazy jsou ihned zodpovězeny a případné problémy vyřešeny.“

Mgr. Alena Horáková, riaditeľka
ZŠ Ostrožská Nová Ves
„Jsme velmi spokojeni nejen se samotným zařízením, které žáci začali využívat okamžitě. Způsob ovládání je velmi intuitivní, pro žáky je to nástroj, který dobře znají a rádi s ním pracují.

 

 

Unikátne osvetové a vzdelávacie videá po celý školský rok.

Pridajte sa k ďalším 368 moderným školám.

 

Chcete sa na čokoľvek opýtať? Váhate, či sa k vám do školy ÁMOS bude hodiť?
Zanechajte nám správu a my vám obratom odpovieme.
A pokiaľ nechcete písať, stačí nám zavolať na +420 724 70 50 60.